Articles

O nama

Feb 26 2015

Hemijska škola u Tuzli je osnovana 1946. godine, a 31. mart uzet je kao Dan Hemijske škole Tuzla. Od 1965. godine škola se nalazi u sadašnjoj zgradi na adresi: ul Bosne Srebrene br. 8 u Tuzli. Zgrada i unutrašnjost škole je namjenski građena i opremljena prema standardima UNICEF-a za hemijsku struku. Sada nosi naziv Mješovita srednja hemijska škola u Tuzli, u kojoj se obrazuju učenici i polaznici za III, IV i V stepen složenosti.

Tokom godina razvoja škola je unapređivala i poboljšavala uslove za obrazovanje učenika kao i radne uslove zaposlenih. U Hemijskoj školi obrazuju se učenici za sljedeća stručna zvanja:

- hemijski tehničar mikrobiolog
- hemijski tehničar u farmaceutskoj proizvodnji
- hemijski tehničar - nutricionist
- grafički tehničar - web dizajner

Nastavu pohađa 284 učenika raspoređenih u 13 odjeljenja po različitim smjerovima, a prema upisanom opredjeljenju. U odgojno - obrazovnom procesu učestvuje 45 profesora.