Učešće na seminaru u organizaciji MIOS-a

Jan 20 2016

Dana 13. i 14. januara 2016. godine u prostorijama Dramar centra u Tuzli u organizaciji Međunarodnog udruženja "Interaktivne otvorene škole" (MIOS) Tuzla održan je IV modul treninga Demokratski razvoj škola - strateško planiranje.

Seminaru su prisustvovali predstavnici Razvojnog tima škole : Isanović Amela, Bećirović Ramiza, Djedović Alma i Imširović Emir.

Teme koje su obrađene tokom edukacije su:

• Planiranje u školi
  • Vizija i misija škole
  • SWOT analiza
  • Strateški ciljevi
  • Operativni plan razvoja škole
  • Plan aktivnosti i
  • Promocija škole i lobiranje

Vezano za ovu edukaciju predstavnici naše škole dobili su zadatak da napišu dokument strateškog plana razvoja škole, čija implementacija bi doprinijela kvaliteti života i jačanju naše škole kao škole otvorene u zajednici.

To je ujedno bio i završni modul treninga Demokratski razvoj škole, nakon čega će uslijediti podjela certifikata na svečanoj konferenciji koja će se održati u maju 2016.godine.