Volontiraj - kreditiraj

Jun 01 2016

Dana 25. maja 2015. godine, učenici naše škole su učestvovali u projektu VOLONTIRAJ – KREDITIRAJ u okviru 9. Socijalnog dana u Bosni i Hercegovini. Projekat je organizovao Centar za razvoj omladinskog aktivizma u saradnji sa srednjim školama. Profesori naše škole zaduženi za projekat su bili Eldar Osmić i Eldin Ćorhodžić. Ukupno 14 naših učenika je uzelo učešće i uspješno odradilo jedan radni dan u sljedećim ustanovama ili organizacijama (firmama): GRAD TUZLA (Mersad Muminović i Fatima Bešlić oboje iz II a), Ministarstvo razvoja i poduzetništva (Maida Herić iz II a), Ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta TK (Mirela Mehmedović i Amina Smajlović obje iz IIa i Mujkić Amra i Salihović Zerina obje iz I b), Udruženje Nerda (Imamović Salih i Hurić Elvedina oboje iz I b), Bingo d.o.o. Tuzla (Rođaković Dženita iz I b), Dita Tuzla (Kovačević Aida, Musić Edisa i Pilavdžić Selma sve iz I b) i Općinski sud (Amra Subašić iz II a). Projekat je već od ranije najavljen i profesori su zaduženi za saradnju sa gore navedenim centrom. Učenicima je par dana unaprijed najavljeno gdje i kako su zaduženi tog radnog dana. Dobijena je i saglasnost od roditelja. Profesori su ih sačekali na Trgu Slobode gdje su se svi organizatori kao i svi učenici okupili između 7:30 i 8 ujutro. Nakon podjele zaduženja i volonterskih knjižica svi su se zajedno uputili ka Kapiji da odaju počast i polože vijenac u znak sijećanja na žrtve tragedije. Nakon toga svako se zaputio ka svojoj organizaciji i radni dan je prošao dobro a sve obaveze su odrađene uspješno i na vrijeme. U prilogu dostavljamo i dvije slike predstavnika naše škole koji su učestvovali u ovom projektu.

Volontiraj-kreditiraj

Eldin Ćorhodžić i Eldar Osmić