eTwinning seminar

Feb 09 2018

Seminar eTwinning realiziran je 9.1.2018 godine u Tuzli u prostoriji JU Mješovite srednje hemijske škole. Seminaru su prisustvovali nastavnici,profesori i stručni saradnici osnovnih i srednjih škola Tuzlanskog kantona.

Seminar je imao za cilj da se učesnicima prezentiraju informacije o kreiranju eTwinning projekata, dobijanje oznake kvalitete, povezivanje sa drugima i mogućnosti eTwinninga.Realizacija seminara je urađena po planiranim aktivnostima:

  • Međusobno upoznavanje učesnika i ostvarivanje kontakta
  • Prezentiranje informacija o kriranju ideja i projekata eTwininga i oznakama kvalitete putem powerpoint prezentacije
  • Diskusija – pitanja i davanje smjernica i uputa
  • Evaluacija seminara

Vođena idejom da profesorima treba pružiti support i potaknuti ih na veću aktivnost u eTwinningu organizirala sam seminar pod nazivom „Kako kreirati etwinning projekte, dobiti oznaku kvalitete i povezati se sa drugima„ s ciljem poticanja ideja za projekte, motiviranja i osposobljavanja za samostalno započinjanje projekata.

10.1.2018 godine održan je eTwinning seminar i radionica na temu " Značaj eTwinninga u školi i povezivanje sa vannastavnim aktivnostima ". Seminaru su prisustvovali nastavnici /ce osnovnih i srednjih škola Općine Tuzla.

Na seminaru je predstavljeno koliki značaj i koju ulogu ima eTwinning u školskoj zajednici i koji su benefiti za samu školu.

Kroz radionicu je kreiran projekta u cilju povezivnja vannastavnih aktivnosti sa eTwinningom. Učesnici seminara ( predstavnici 7 škola ) su izradili projekat na temu " Kreativno izražavanje učenika kroz vannastavne aktivnosti ".

Realizacija seminara je urađena po planiranim aktivnostima:

  • Međusobno upoznavanje učesnika
  • Umrežavanje škola
  • Prezentiranje informacija putem powerpoint prezentacije
  • Diskusija – pitanja i davanje smjernica i uputa
  • Radionica – kreiranje projekta
  • Evaluacija seminara

Izuzetno radna atmosfera, proces učenja i zalaganje prisutnih učesnika je omogućio finalni produkt - eTwinning projekat.