Pravilna ishrana za dobro zdravlje

Feb 11 2018

Realizacija projekta pod nazivom „ Pravilna ishrana za dobro zdravlje“ pod pokroviteljstvom FONDACIJE TUZLANSKE ZAJEDNICE započela je 05.02.2018.god. Prve radionice o pravilnoj ishrani za učenike trećeg i četvrtog razreda su realizovane u OŠ „Miladije“ kao i područnoj školi „Solana“. Realizatori radionice su učenici prvog i drugog razreda Hemijske škole smjer tehničar – Nutricionist.

Projekat se zasniva na uspostavljanju zdravog načina ishrane kod mlađe populacije i sticanja zdravih prehrambenih navika u porodici u cilju suzbijanja zdravstvenih i socijalnih problema kod djece. Ujedno kroz projektne aktivnosti vršit će se i osposobljavanje učenika srednje hemijske škole smjer nutricionist za praktičnu primjenu stečenog znanja. Projektom je predviđena i bliža međusobna saradnja osnovnih i srednjih škola u našem okruženju. Projektom će biti obuhvaćeni i učenici trećeg i četvrtog razreda Osnovnih Škola „ Kreka“ i „ Pazar“, gdje će se radionice realizovati u drugoj polovini mjeseca februara.

Pravilna ishrana

Pravilna ishrana

Pravilna ishrana

Pravilna ishrana

Pravilna ishrana