Stručni izlet – posjeta Edukacijskom i Tehničkom fakultetu Univerziteta u Travniku

Apr 21 2015

1908356 10206752645283092 1677257006859712193 n

April i maj svake školske godine su mjeseci pojačanih aktivnosti u oblasti profesionalne orijentacije učenika. I ove godine bit ćemo u prilici ugostiti predstavnike brojnih univerziteta iz Bosne i Hercegovine, ali i posjetiti neke od njih.

Već u petak, 24.aprila učenici 4.razreda prisustvovat će otvaranju Dana otvorenih vrata Univerziteta u Tuzli pri čemu će učenici završnih razreda imati mogućnost da se informišu o fakultetima, smijerovima, visinama školarina, predmetima koji se izučavaju, ali i stanjem na tržištu rada. Ipak, kao i svake godine, i ove smo za učenike grafičkog smijera, te drugih zainteresovanih učenika organizirali posjetu vezirskom gradu Travniku a s akcentom na posjeti Tehničkom fakultetu Travnik na kojem su se naši učenici posebno interesirali za smijer Grafičko inžinjerstvo i web dizajn. Učenicima se obratilo nekoliko profesora, suvlasnica fakulteta i dekan Tehničkog fakulteta koji su osim potrebnih informacija, dobili priliku da posjete sve kabinete, amfitetar, biblioteku...i uvjere se u odličnu opremljenost fakulteta, visoke standarde uređenje i odlične uslove studiranja. Po završetku prezentacije učenici su imali priliku da razgvaraju, pitaju i riješe određena pitanja te lakše donesu odluku o nastavku školovanja. Nakon radnog dijela i paradni: posjeta starom jezgru grada, izletištu Plave vode, kući Ive Andrića, Tvrđavi, i naravno, neizbježni travnički ćevapi.

Posted by Fakultet za tehničke studije on 24. kolovoz 2014

Posted by Edukacijski fakultet Travnik on 24. kolovoz 2014