BH sedmica inženjerstva u Tuzli

Dec 04 2018

Prva međunarodna BH sedmica inženjerstva u Tuzli
(BH Engineering Week)

U organizaciji Agencije Colosseum, Udruženja mašinskih inženjera u BiH, IEEE BiH, BH Futures Foundation i NGO Radio Kameleon u Tuzli je 28. i 29. novembra održana "Prva međunarodna BH sedmica inženjerstva".

Prvi dan konferencijskog programa održan je u prostorijama Bosanskog kulturnog centra Tuzla, a drugi dan u prostorijama CineStar Tuzla.

Toj manifestaciji su prisustvovali naši profesori Bećirović Ramiza, Hodžić Admira, Mustafić Majda, pedagogica škole Djedović Alma i učenici III i IV razreda smijer Web dizajner.

Cilj ove manifestacije je okupljanje i povezivanje privrednika, inžinjera, akademske zajednice i studenata, organa državne uprave i investitora na jednom mjestu.

Tu su se mogla razmijeniti mišljenja i iskustva međunarodnih i lokalnih eksperata, kao i pružiti šansa mladim inžinjerima da uspostave veze sa iskusnim kolegama.

Prisutni su mogli pratiti zanimljiva predavanja na temu pametnih gradova, robotike, termoenergetike i ostalih oblasti primijenjenog inžinjerstva.

Neke od fotografija sa tog skupa:

Prostorije BKC-a Tuzla

Okupljanje u holu BKC-a