Posjeta učenika JU Gimnazije Živinice

Dec 07 2018

Dana 7. decembra 2018. našu školu je posjetilo 40 učenika JU "Gimnazija Živinice". Učenici ove škole već drugu godinu za redom dolaze u pratnji profesorice Jasne Srabović.

Ove posjete se odvijaju u sklopu projekta "Čas hemije u hemijskoj školi", koju naša škola realizira treću godinu za redom uz saglasnost Ministarstva obrazovanja TK. Osnovni cilj projekta je promocija hemije kao prirodne nauke kod učenika.

Domaćin i moderator radionice gostima iz Živinica je bio profesor organske hemije Kiram Hasanović, dipl. ing tehnologije. Učenicima iz Živinica je održao kratko predavanje na temu "Ugljikovodici i njihovo laboratorijsko dobivanje".

Gimnazija Živinice  Gimnazija Živinice

Učenice naše škole: Cena Asija, Bešlić Šejla i Pilavdžič Adisa uz pomoć saradnice na predmetu Bečić Azre su prezentirale i eksperimentalno izveli tri vježbe:

1. Dobivanje i dokazivanje metana
  2. Dobivanje i dokazivanje etena
  3. Dobivanje i dokazivanje etina

Učenici Gimnazije su iskazali znatno interesovanje za održavanje eksperimentalnih vježbi iz hemije.

Gimnazija Živinice

Učenici Gimnazije Živinice su sami uzeli učešće u izvođenju eksperimentalnih vježbi i bili oduševljeni.

Nakon dvočasovnog druženje gosti su se zahvalili na gostoprinstvu i ugodno provedenom vremenu u našoj školi.

Gimnazija Živinice

Pripremio: Kiram Hasanović dipl.ing.