Učešće učenika u kulturno - vjerskoj manifestaciji

Jan 11 2019

U mjesecu decembru učenici naše škole uzeli su učeće ukulturno-vjerskoj manifestaciji „Stopama Poslanika islama“ i u sklopu iste realizovali su nekoliko aktivnosti.

Učestvovali su u radionici čiji je domaćin bila Behram-begova medresa Tuzla, mevludskoj priredbi učenika osnovnih i srednjih škola Grada Tuzle u KOC Tušanj, a bili su i u posjeti Centru za djecu sa višestrukim smetnjama "Koraci nade".

Cilj aktivnosti: obilježavanje rođenja Poslanika islama, as, ali i, kroz oživljavanje sunneta (prakse) Poslanika,as, življenje i djelovanje u skladu sa pozitivnim vrijednostima.

Učenici koji su dali svoj doprinos u realizaciji navedenih aktivnosti su: Rukija Ćudić, Adisa Pilavdžić (IIc) Reuf Salihović (IId), Ajla Beganović (Ia) te Ahmed Omić i Ademir Avdić (IId) koji su dizajnirali pozivnicu za goste koji su pozvani na mevludsku priredbu i prezentaciju koja je propratila nastupe učenika u toku priredbe.

Koordinator navedenih aktivnosti bila je profesorica Islamske vjeronauke Almedina Imširović.