Seminar eTwinning

Jan 16 2019

15.januara 2019.godine u MS Hemijskoj školi Tuzla u okviru stručnog usavršavanja profesora održan je seminar e-Twinning. Tema seminara bila je Web alati, a voditeljica seminara pedagogica škole Alma Đedović.

Seminaru su prisustvovali:

• profesori Hemijske škole: Emir Imširović, Enes Bećirović, Ramiza Bećirović, Admira Hodžić, Delila Mehmedinović i Sanela Tučić,
  • Mirela Alić (OŠ "Pazar" Tuzla)
  • Mirela Sadanović (OŠ "Miričina" Gračanica) i
  • Džehva Aščić (MS Rudarska škola Tuzla)

Prisutni su upoznati sa web alatima i njihovom primjenom u svakodnevnom nastavnom procesu. Naglašeno je da pomoću ovih alata nastava može biti mnogo jednostavnija, zanimljivija i za učenike i za profesore. Pojedini alati omogućavaju besplatnu registraciju i veoma su jednostavni za upotrebu. Kada se izvrši registracija web alati nam omogućavaju da kreiramo prezentaciju, video prezentacije, interaktivne sličice i kvizove, kao i mnoge druge mogućnosti koje možemo koristiti u nastavi i projektnim zadacima.

Neki od alata sa kojima smo se upoznali bili su web alati koji se koriste za izradu:

• postera ( Poster My Wall, Gloster, Posterini) ,
  • umnih mapa ( Wisemapping, Minddmeister..)
  • kreiranje e- knjige (Story Jumper, Tika Top),
  • snimanje zvuka (SpeakPipe),
  • videokonferencija (Skype, Room.com,Hangouts) i drugi zanimljivi alati.

Fotografije sa seminara:

Voditeljica seminara pedagogica Alma Đedović

Različiti Web alati

eTWinning

Profesori i profesorice učesnici seminara

Na kraju je izvršena provjera znanja vezano za odslušanu temu, pri čemu su se koristili neki od spomenutih web alata.

Tuzla,15.01.2019.godine

Pripremila: Bećirović Ramiza