Posjeta Domu književnosti u Tuzli

Apr 22 2019

Dana 22.04.2019. godine učenici III c razreda i članovi dramske sekcije JU Mješovite srednje hemijske škole Tuzla, u pratnji profesorica bosanskog jezika i književnosti Džehve Aščić i Sanele Tučić posjetili su Dom književnosti.

Učenike su dočekali uposlenici Doma književnosti gospođa Alisa Šuta i gospodin Mustafa Sušić. Ljubazni domaćini su govorili o životu i radu najznačajnijih bosanskohercegovačkih književnika Meši Selimoviću i Dervišu Sušiću.

Učenici su imali priliku pogledati rukopise, knjige, fotografije, dokumente i druge predmete koji govore o velikanima bosanskohercegovačke književne scene. Cilj posjete je upoznavanje sa kulturnim ustanovama našeg grada kao i proširivanje znanja iz književnosti.

Stručnoj posjeti su prisustvovali i članovi Društveno-jezičkog aktiva naše škole.

Učenici i profesori su uživali u posjeti, a dio atmosfere možete pogledati u fotogaleriji.

Posjeta Domu književnosti

Posjeta Domu književnosti

Posjeta Domu književnosti

Posjeta Domu književnosti