Takmičenje iz pružanja prve pomoći

Apr 26 2019

Dana 26. aprila 2019 godine na Trgu slobode i dijelu šetališta Korzo održano je XXV gradsko takmičenje iz pružanja prve pomoći sa realističkim prikazom povreda i stanja. Učestvovalo je ukupno 30 ekipa od čega 13 ekipa iz kategorije “omladina” i 14 ekipa iz kategorije “podmladak”. Ekipe su svoje znanje pokazale na 4 radna poligona a svaki član ekipe imao je po jedan „pojedinačni zadatak“.

Na takmičenju je učestvovala i ekipa prve pomoći Hemijske škole i plasirali su se na 10 - tu poziciju. Ekipu predvodila profesorica Hajvaz Azra, dipl. ing. tehnologije. Učenici koji su bili u ekipi su:

• Suljkanović Selma
  • Dedić Muamer
  • Hurić Armin
  • Berbić Deni
  • Džankić Amir
  • Huskić Tarik

Po dvije ekipe iz obje kategorije obezbjedile su svoje učešće na Kantonalnom takmičenju koje će se održati u Živinicama.

Prva pommoć