Sep 24 2019

Jednakost bez granica

U okviru projekta "Jednakost bez granica" 23.09. 2019. godine Informativni centar za osobe sa invaliditetom "Lotos" Tuzla realizovao je radionicu u našoj školi. Radionicu su vodili Fatma Bulić i Ervin Ćosić, aktivisti I.C. "Lotos" a prisustvovalo je 20 učesnika.

Radionica je protekla u ugodnoj atmosferi, radu u grupama i razgovoru kroz koji su se učenici upoznali s tim da, bez obzira na fizička ograničenja koje posjeduju, osobe sa invaliditetom mogu biti punopravni članovi zajednice, uz određene vrste neophodne podrške.

Ovim projektom želi se probuditi svijest kod osoba koji će biti budući pružaoci usluga i da utičemo na mlade osobe da u ranom dobu nauče da prihvataju različitosti kao normalnu pojavu, te da zajedno sa nama učestvuju u kreiranju ljepšeg i pravednijeg svijeta jednakih mogućnosti za sve građane.

Kordinatori radionice/ defektolog: Adela Smajić; prof: Sanela Tučić

Jednakost bez granica

Jednakost bez granica

Jednakost bez granica

Jednakost bez granica