Oct 17 2019

Sportski dan

15.10.2019. godine, utorak u 10:00h obilježen je Sportski dan škole.Sportski dan je obilježen na sportskom poligonu i u sportskoj sali JU OŠ Mejdan.Održana su takmičenja iz odbojke ,nogometa i basketa.Učestvovalo je po šest ekipa iz odbojke i nogometa.Iz odbojke najbolja je bila ekipa IVB,koja je u finalnoj utakmici pobijedila ekipu IIA ,dok je nogometna ekipa IVB u finalu savladala ekipu IIIA/B.U sportskim aktivnostima učestvovalo je 80 učenika,(40 učenika odbojka, 40 učenika nogomet).

Za obilježavanje Sportskog dana bili su zaduženi profesori tjelesnog i zdravstvenog odgoja Jaganjac Jusuf,Brčinović Jasminko i Osmić Eldar.

Cilj sporstkog dana bio je:

• Zadovoljiti osnovnu biološku potrebu učenika za kretanjem i time formirati i razvijati naviku o nužnosti svakodnevnog vježbanja.
  • Razvijanje takmičarskog duha, te osjećaja pripadnosti grupi kod učenika
  • Samoevaluacija fizičke spremnosti i razvijanje motivacije za tjelesnim aktivnostima kod učenika
  • Razvijanje korektnog odnosa prema protivniku, te jačanje unutrašnjih kapaciteta za prihvatanje poraza i za dostojanstveno pobjedničko ponašanje

Sportski dan