Nov 15 2019

 

Druga međunarodna BH sedmica inženjerstva u Tuzli
(BH Engineering Week)

 

U Tuzli je 14. i 15. novembra 2019. godine održana "Druga međunarodna BH sedmica nženjerstva”.

Manifestacija je održana u prostorijama Bosanskog kulturnog centra Tuzla. Toj manifestaciji su prisustvovali i naši profesori Bećirović Ramiza, Hodžić Admira, Mustafić Majda i učenici III razreda smjer Web dizajner.

Okupljanje ispred BKC-a Tuzla

Cilj ove manifestacije je okupljanje i povezivanje privrednika, inžinjera, akademske zajednice i studenata, organa državne uprave i investitora na jednom mjestu.

Više od pedeset stručnjaka iz oblasti inženjerstva na Sedmici BH inženjerstva u Tuzli, predstavilo je najnovije trendove u praksi, tehnologiji, dizajnu i razvoju novih proizvoda koji podstiču ekonomski održiv razvoj.

Prisutnima se obratio gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović

Digitalizacija 4.0, nove tehnologije, robotika, pametni gradovi, transport energije, izgradnja Bloka7 TE Tuzla, samo su neke od tema o kojima se govorilo na ovoj manifestaciji.

Organizatori su poručili da je događaj značajan za cjelokupnu BiH i razvoj pozitivnog okruženja za sve građane BiH, a u cilju ostanka u Bosni i Hercegovini i poslovnog napretka iz Bosne i Hercegovine.

Učenici i profesorice Hemijske škole Tuzla

Bećirović Ramiza,dipl.ing