Dec 10 2019

Gradsko prvenstvo srednjih škola u košarci za omladince

U srijedu 04.12.2019. godine održano je finale Gradskog prvenstva srednjih škola u košarci za omladince. U odigranim utakmicama postignuti su slijedeći rezultati:

1. Hemijska škola : Elektrotehnička škola 32:29
  2. Gimnazija Ismet Mujezinović : Medicinska škola 49:33
  3. Medicinska škola : Elektrotehnička škola 26:36
  4. Gimnazija Ismet Mujezinović : Hemijska škola 51:53 u regularnom dijelu bilo je 45:45 a nakon produžetaka 51:53 za Hemijsku školu.

Prvo mjesto za školsku 2019/2020. godinu na Gradskom prvenstvu srednjih škola zauzela je ekipa Hemijske škole. Čestitamo ekipi i profesorima Eldaru Osmiću i Jasminku Brčinoviću.

U ovome historijskom uspjehu za našu školu učestvovali su slijedeći učenici – igrači: Amsal Delalić, Adnan Mustafić (kapiten), Armin Memić, Amel Salkić, Aldin Mujezinović, Smajo Zejnilagić I Denijal Mešić

Dvije najbolje plasirane ekipe u konkurenciji omladinaca nastavljaju takmičenje na kantonalnom nivou.

Pokrovitelj Gradskog školskog prvenstva je Grad Tuzla, Ministarstvo za kulturu, sport i mlade i Pedagoški zavod TK-a a organizator je Sportski savez grada Tuzla.

Gradsko prvenstvo srednjih škola u košarci