Oct 09 2021

Na 7. godišnjoj eTwinning konferenciji BiH, održanoj u Mostaru 7. I 8. oktobra, dodijeljene su godišnje nagrade za najbolje škole i pojedince. U odabranom društvu ovoga vrlo važnog godišnjeg događaja iza kojeg stoji državna Agencija za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje, našla se i naša škola i naše kolege. Nakon školske 19/20 godine, Hemijska škola Tuzla je ponovo dobila važno priznanje eTwinning škole i za ovu školsku godinu. Priznanje za uspješnu realizaciju i značaj projekta dobila je i naša eTwinning ambasadorica, pedagogica Alma Đedović. Ova vijest o uspjehu naše škole i naše Alme ima posebnu težinu jer dolazi od krovne državne agencije kojoj je obrazovanje primarni cilj. Kada svemu ovome dodamo i međunarodnu važnost eTwinninga, imamo ogroman razlog da se ponosimo kako Almom, tako i školom. Vjerujem da će ova priznanja biti poticaj svim uposlenicima i učenicima da izađu iz okvira svakodnevnice i obogate svoje profesionalne i đačke vidike. Na godišnjoj konferenciji školu su predstavljali dr.sc. Damir Aličić i Arif Švraka, prof.