Oct 28 2021

 

Jednodnevni izlet u Sarajevo

Dana 25. oktobra 2021. godine, na nivou naše škole, organizovan je jednodnevni izlet u Sarajevo za sve učenike od I do IV razreda. U pratnji učenika bili su razrednici odjeljenja, predmetni profesori i stručni saradnici. Organizator izleta je Vijeće učenika.

Na izlet se krenulo u 7:30h iz ulice Meše Selimovića, gdje su bili stacionirani autobusi Litva transa, kojima je pripala obaveza prevoza. Uz kraće zaustavljanje i odmor od 15-ak minuta u Olovu, u Sarajevo smo stigli oko 10:30h. Nakon dolaska krenuli smo u obilazak grad i njegovih znamenitosti prema planu i programu izleta. Obišli smo: Baščaršiju, Begovu džamiju, Sebilj, Gradsku vijećnicu, Zemaljski muzej, Sahat kulu. O znamenitostima grada i njihovom velikom značaju, nakon što su ih učenici upoznali, potrudili smo se da im kroz nekoliko rečenica objasnimo historijsku ulogu navedenih objekata. Nakon razgledanja grada učenici su imali 2h za slobodne aktivnosti, koje su provodili u skupinama kako smo ih savjetovali. Sastali smo se kod Vijećnice u 15:15h, kada je uslijedio povratak. Pri povratku ponovo smo se kratko zaustavili u Olovu na odmaralištu radi osvježenja, te smo bez poteškoća stigli u Tuzlu u 18:30h. Svi učenici su kroz razgovor iskazali zadovoljstvo i radost posjetom grada Sarajeva. Cjelokupan izlet i organizacija bili su izvrsni, a učenici su bili divni putnici, posjetitelji i prijatelji jedni drugima na putovanju.

    

    

Koordinator Vijeća učenika: Berina Bećirović, prof.