Nov 04 2021

JU MS Hemijska škola Tuzla
Datum: 1. novembar 2021.

Izvještaj o nastupu košarkaške ekipe JU MS Hemijske škole na gradskom prvenstvu srednjih škola

Gradsko prvenstavo srednjih škola u košarci za omladince Grupa "B"

Danas su održane kvalifikacione utakmice u košarci za omladince Grupa "B" u školskoj sportskoj dvorani Behram-begove medrese.

Prijavljene ekipe :
1. MS Hemijska škola
2. Međunarodna srednja škola
3. MS Saobraćajna škola
4. Ekonomsko-trgovinska škola
5. Behram-begova medresa
6. Srednja medicinska škola

U prvoj utakmici Behram-begova medresa savladala je ekipu Međunarodne škole rezultatom 28 : 09 u drugoj utakmici ekipa Ekonomsko-trgovinske škole je ostvarila pobjedu protiv ekipe Saobraćajne škole rezultatom 33 : 31.

U prvoj polufinalnoj utakmici Behram-begova medresa savladala je ekipu Hemijske škole rezultatom 46 : 32 a u drugoj polufinalnoj utakmici Srednja medicinska škola savladala je ekipu Ekonomsko-trgovinske škole rezultatom 49 : 28.

U finalnoj utakmici ekipa Behram-begove medrese savladala je ekipu Srednje medicinske škole rezultatom 32 : 28.

1

Osvrt profesora koji su vodili učenike: Naša ekipa je odigrala dobru utakmicu obzirom da djeca praktično dvije godine nisu uzeli loptu u ruke na nastavi. Do samog kraja su imali otvorenu utakmicu sa šampionom naše grupe (kasnije i finalistom završnog turnira) BB Medresom. Učenici su pokazali trud, volju i energiju te su se primjerno ponašali i časno branili boje svoje škole. Zahvaljujemo se učenicima na zalaganju.

Vođe sekcije: Jasminko Brčinović i Eldar Osmić.