Nov 05 2021

 

 

Slikanje - kao poticaj kreativnosti kod učenika

04. novembra 2021 godine održana je radionica pod nazivom: "Slikanje - kao poticaj kreativnosti kod učenika". Radionica je održana kao saradnja dvije sekcije: Kreativne sekcije i Ekološke sekcije. Koordinatori radionice su Jakupović Nihada i Bećirović Ramiza. Voditelj radionice je bila Enisa Pilavdžić - umjetnica

Nivo javnog nastupa je školski

Kreativne tehnike daju nam priliku da unutrašnji svijet iznesemo van i promatramo ga u drugačijoj formi.

Ciljevi radionice su bili usmjerenje energije i kreativnog rada uz koji se lakše opuštaju učenici, gdje imaju veći osjećaj kontrole i smisla u životu te razvijenje čvršćeg samopouzdanja.

Rad u grupi uključuje priliku za komuniciranje s drugim na način sasvim novi kao i razmjenu ideja i inspiracije. Drugi učenici mogu biti odlično ogledalo i pomoć u pronalaženju inspiracija. Povezivanje sa drugim dobijemo podstrek da nismo sami u svojim iskustvima.

Na zahtvjev učenika održana je ova radionica, obzirom da ove godine imamo veći broj učenika koji imaju iskustva u crtanju i slikanju.

Kreativnost takođe pomaže i potiče sposobnost rješavanja problema, inovacija, istraživanja novih i nepoznatih područja.