Nov 17 2021

 

 

U sklopu projekta "Maloljetnička trudnoća"- poraz društvene zajednice, pod pokroviteljstvom Vlade TK, Ministarstva zdravlja. 15.11.2021 godine održan je Okrugli sto, gdje su na pitanja prisutnih odgovarali stručnjaci iz zdravstva. Okruglom stolu su prisustvovali i učenici Hemijske škole Pašić Belma, Butković Ajša, Bukvarević Ajla sa profesoricom Berinom Bećirović i Nihadom Jakupović, kao i predstavnici Ministarstva zdravlja i Ministarstva obrazovanja, kao i roditelji malodobne djece. Sa Okruglog stola su upućene i dvije inicijative:

1.Otvaranje savjetovališta za mlade pri Domu zdravlja

2. Uvođenje predmeta seksualni odgoj,bar fakultativno u nastavu.

Nova Ženska Inicijativa od 2017.godine radi na problemu "Maloljetničke trudnoće".

Pod pokroviteljstvom Vlade TK, i Ministarstva zdravlja, koja je prepoznala ovaj problem. Urađen je projekat koji ima cilj da edukuje maloljetne osobe, a samim tim doprinese smanjenju maloljetničkih trudnoća.

Projekt

Projekt

Projekt

Projekt