Ispraćaj žrtava općine Bratunac

May 13 2015

10847751 10206936024347454 593608968520670332 o

Ispraćaj žrtava općine Bratunac

U ponedjeljak 11.5., veliki broj naših učenika, humanom i solidarnom gestom pokazalo je da je svjesno teških sudbina i povijesti naše zemlje, pokazali su i da su svjesni bola koji je još uvijek prisutan u srcima majki, rodbine žrtava agresije na BiH.

U ponedjeljak, preko 100 naših učenika i profesora, je prisustvovalo ispraćaju žrtava općine Bratunac. Naime, broj građana ispratio je u ponedjeljak 11. maja 2015. godine iz Komemorativnog centra Tuzla posmrtne ostatke deset identificiranih tijela ubijenih Bošnjaka Bratunca. Njima je u utorak 12. maja 2015. u Memorijalnom centru i šehidskom mezarju Veljaci u Bratuncubiti klanjana kolektivna dženaza, a potom obavljen ukop. Prisutnima se na ispraćaju se obratio Bekir ef. Šabić, izaslanik tuzlanskog muftije Vahida ef. Fazlovića i pozvao Bošnjake na strpljenje i mir. On je kazao da ne smijemo odustati od traganja za pravdom i istinom ali i da moramo graditi društvo vrijednih i poštenih ljudi, spremnih na saradnju i suživot. "Mržnju može pobijediti samo ljubav. Zločine može pobijediti samo naša dobrota. Mi želimo na takav način, strpljenjem i vjerom da gradimo suživot i budućnost", kazao je ef. Šabić i dodao da zločini u Bratuncu pokazuju kolike su razmjere zločina počinjenih u BiH.