Microsoft: Windows 10 najsigurniji je Windows do sada

Aug 02 2015

windows10

Microsoft je ovih dana objavio novu reklamu za Windows 10, u kojoj ističe da se radi o najsigurnijem Windowsu do sada. U najnovijoj reklami istaknuto je nekoliko sigurnosnih funkcija platforme, poput one da će podržavati razne vrste biometrijskog prijavljivanja.
Skeniranje zjenhice oka, prepoznavanje lica kao i skeniranje otiska prsta. Osim toga, tu je i poboljšani Windows Defender, kao i niz drugih opcija.

Windows je tokom vremena svog postojanja stekao reputaciju da je operativni sistem koji je konstantno meta napada hakera, zlonamjernih programa i virusa pa su mnogi optuživali Microsoft da ne radi dovoljno kako bi ga učinili sigurnijim.

No, ako uzmemo u obzir da je riječ o najkorištenijem operativnom sustavu, nimalo ne čudi što je često meta zlonamjernih napadača.