Ovo je promijenilo svijet web dizajna

May 10 2015

Prije dva desetljeća, tehnički direktor preglednika Opera, Håkon Wium Lie, objavio je dokument koji će zauvijek promijeniti svijet web dizajna. Nazvan je Cascading Style Sheets (kaskadni opis stilova) ili kraće CSS.Danas CSS leži u srcu web dizajna, oživljavajući HTML i XHTML. Za one koji nemaju puno interesa za dizajn i tehnologoju weba, recimo samo to da CSS omogućava razdvajanje izgleda web stranice od njenog sadržaja.

Pomoću CSS-a određujemo kako će se prikazivati pojedini element stranice, a omogućava nam i dizajniranje čitavog sitea uz znatnu uštedu vremena potrebnog za ažuriranje stranica novim sadržajima.

Na CSS-ov rođendan, Dev.Opera ima prekrasan intervju s Håkonom Wiumom Lieom. Ako se bavite programiranjem ili digitalnim dizajnom, ili ste samo geek koji voli tehnologiju, intervju je fascinatan.

Imate li desetak minuta vremena, vrijedi ga pročitati.

Sretan rođendan CSS!