Hemijska sekcija

Hemijska sekcija u nasoj skoli je najstarija sekcija i djeluje od osnivanja skole. Sastanci clanova sekcije se odrzavaju najmanje 1x sedmicno, a prema potrebi i vise puta. Odziv ucenika je veliki, jer je rad na sekcija baziran prema nastvanom planu i programu vecine predmeta koji se izucavaju u hemijskoj skoli. Osim definisanog plana i programa, ucenici imaju mogucnost da sami predlazu neku temu koja im je interesantna za rad. Ucenici na sekciji sticu znanja i vjestinu, jer imaju mogucnost prakticnog rada kao potvrde teoretskog izucavanja predmeta. Tokom svog postojanja sekcija je postigla mnoge uspjehe i osvojila mnogobrojne nagrade na festivalima rada srednjih tehnickih i strucnih skola  F BiH. Sekciju vode profesori Babajic Asim i Dervicevic Seniha, sa ucenicima iz svih razreda hemijske skole.